Guangzhou plant fragrance Co., Ltd plan@662n.com 86--13924190039
Λεπτομέρειες για το προϊόν
Τόπος καταγωγής: Κίνα
Μάρκα: Plant
Πιστοποίηση: COA,MSDS,IFRA,CE,ISO
Αριθμό μοντέλου: LDZ-PL10589
Έγγραφο: Βιβλίο του προϊόντος PDF
Όροι πληρωμής και αποστολής
Ποσότητα παραγγελίας min: 1KGS/Προς διαπραγμάτευση
Τιμή: 1-49 Kilograms $20.00,To Be Negotiated
Συσκευασία λεπτομέρειες: Συσκευασία τυμπάνου χαρτοκιβωτίου: 5 κιλά/τύμπανο, 4 τύμπανο/χαρτοκιβώτιο, 20 κιλά/χαρτοκιβώτιο (41*
Χρόνος παράδοσης: 3-5 εργάσιμες ημέρες για δοκιμαστική παραγγελία. 5-10 εργάσιμες ημέρες για παραγγελία ΚΑΕ
Όροι πληρωμής: L/C,T/T,Western Union,MoneyGram
Δυνατότητα προσφοράς: 2000 κιλά/κιλά ανά ημέρα
Το Concentration Jasmine & Gardenia Fragrance Oil είναι μια εξαιρετικής ποιότητας, υψηλής συγκέντρωσης οσφρητική ένωση που έχει σχεδιαστεί ειδικά για την παραγωγή αρωμάτων υψηλής ποιότητας. Αυτό το εξαιρετικό μείγμα αιχμαλωτίζει την κορυφή της λευκής λουλουδάτης χλιδής, παντρεύοντας άψογα την ινδολική, πλούσια ένταση του απόλυτου γιασεμιού με την πλούσια, πράσινη και βελούδινη κρεμώδη υφή των φρέσκων ανθών της γαρδένιας. Επαγγελματικά σχεδιασμένο, επιδεικνύει αξιοσημείωτη δομική ακεραιότητα, χρησιμεύοντας ως μια ζωντανή νότα καρδιάς που εκπέμπει ένα εξαιρετικά θηλυκό, εκλεπτυσμένο και μεθυστικό σιλό.
Η τεχνική αρχιτεκτονική αυτού του αιθέριου ελαίου τονίζει την ανώτερη αντοχή και την ευελιξία ανάμειξης. Περιέχει εξαιρετικά σταθερά αρωματικά μόρια που αντιστέκονται στην οξείδωση, καθιστώντας το εξαιρετικό ενισχυτικό για πολύπλοκες λουλουδένιες, ανατολίτικες ή chypre συμφωνίες. Πέρα από το λαμπρό αισθητήριο προφίλ του, το λάδι λειτουργεί ως οσφρητική γέφυρα, προσθέτοντας απαραίτητο βάθος, λαμπερό όγκο και έναν απαλό, κέρινο ρεαλισμό στις συνθέσεις. Η καθαρή εξάχνωση και η εξαιρετική του συμβατότητα με οινόπνευμα και έλαια μεταφοράς εξασφαλίζουν άψογη, μακροχρόνια απόδοση σε πολυτελείς σειρές Eau de Parfum και premium προσωπικής φροντίδας.
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
| Νότες αρωμάτων | Περιγραφή |
|---|---|
| Κορυφαίες σημειώσεις (Άνοιγμα) | Μια αναζωογονητική έκρηξη από ζωηρά εσπεριδοειδή, τραγανό περγαμόντο και γλυκό πορτοκάλι προσφέρει μια άμεση, δυναμωτική λάμψη. |
| Μεσαίες νότες (καρδιά) | Το άρωμα εξελίσσεται σε έναν πολυτελή πυρήνα από εξωτικά άνθη osmanthus, αποκαλύπτοντας την χαρακτηριστική γλυκύτητα που μοιάζει με βερίκοκο σε συνδυασμό με το λεπτό γιασεμί. |
| Σημειώσεις βάσης (Θεμέλιο) | Μια λεία, γείωση άγκυρας από ζεστό κεχριμπάρι, απαλό μόσχο και λεπτούς ξυλώδεις τόνους εξασφαλίζει ένα μακράς διαρκείας, εκλεπτυσμένο φινίρισμα. |
| Παράμετρος | Προσδιορισμός |
|---|---|
| Νότες αρωμάτων | Αρωματέλαιο Jasmine & Gardenia |
| Εμφάνιση | Διαφανές έως κεχριμπαρένιο υγρό |
| Σχετική Πυκνότητα | 0,915−0,945 g/cm³ @ 25°C |
| Δείκτης Διάθλασης | 1.465−1.495 |
| Σημείο Flash | >78°C (172,4°F) |
| Δοσολογία |
Eau de Parfum: 10%-25% Eau de Toilette/Κολόνια: 5%-15% Περιποίηση σώματος / Κρέμα: 1%-3% Κεριά/Διαχύτες: 5%-10% |
| Ικανότητα διάχυσης | Εξαιρετικό άρωμα |
| Άρωμα μεγάλης διάρκειας | 8-12 ώρες (δοκιμή λωρίδων χαρτιού) |
| Διαλυτότητα | Διαλυτό σε αιθανόλη και έλαια. αδιάλυτο στο νερό |
| Συμμόρφωση IFRA | Συμμορφώνεται με τα πρότυπα ασφαλείας της International Fragrance Association |
| Αντοχή στη θερμότητα | Σταθερό στους 100°C χωρίς αξιοσημείωτο αποχρωματισμό ή αλλαγή οσμής |
| Αντοχή στο φως | Καλό (αποφύγετε τη μακροχρόνια άμεση ηλιακή ακτινοβολία) |
| Ρυθμός εξάτμισης | Η αργή εξάτμιση εξασφαλίζει πιο ομαλή εξέλιξη του αρώματος |
Αυτό το premium αιθέριο έλαιο Citrus Osmanthus είναι εξαιρετικά ευέλικτο, χρησιμεύοντας ως βασικό αρωματικό συστατικό σε πολλούς τομείς παραγωγής. Στην εξαιρετική αρωματοποιία, λειτουργεί ως το κεντρικό στοιχείο για εξειδικευμένα αρώματα και αρώματα μαζικής αγοράς, αναμειγνύοντας άψογα το Eau de Parfum, το Eau de Toilette και τα συμπαγή αρώματα. Στη βιομηχανία προσωπικής περιποίησης, η χημική του σταθερότητα το καθιστά ιδανικό για αρωματισμό πολυτελών πλύσεων σώματος, θρεπτικές λοσιόν, σκευάσματα περιποίησης μαλλιών και χειροποίητα σαπούνια χωρίς να προκαλεί αποχρωματισμό.
Επιπλέον, χρησιμοποιείται ευρέως στον τομέα της οικιακής ατμόσφαιρας, αποδίδοντας εξαιρετικά σε κεριά σόγιας, διαχυτές καλαμιών και σπρέι δωματίου λόγω της εξαιρετικής ροής του κρύου και ζεστού αρώματος. Τέλος, ο τομέας των καλλυντικών ενσωματώνει αυτό το λάδι σε ομίχλες προσώπου και κορυφαίες σειρές περιποίησης δέρματος για να αναβαθμίσει την αισθητική εμπειρία χρήστη, προσφέροντας στις επωνυμίες ένα εκλεπτυσμένο, ουδέτερο ως προς το φύλο αρωματικό προφίλ που απευθύνεται στους σύγχρονους καταναλωτές που αναζητούν φρέσκες αλλά βαθιά κομψές λουλουδένιες-φρουτώδεις υπογραφές.
Από λειτουργική άποψη, αυτό το αρωματικό λάδι προσφέρει τόσο τεχνικά όσο και ψυχολογικά οφέλη. Μηχανικά, χρησιμεύει ως ισχυρός παράγοντας κάλυψης, εξουδετερώνοντας τις σκληρές ή δυσάρεστες οσμές της χημικής βάσης που βρίσκονται εγγενώς στις καλλυντικές πρώτες ύλες και τις βάσεις επιφανειοδραστικών. Η ειδική μοριακή του δομή παρέχει εξαιρετικές σταθεροποιητικές ιδιότητες, επιβραδύνοντας τον ρυθμό εξάτμισης των πτητικών κορυφαίων νότων και εξασφαλίζοντας μια μακροχρόνια, γραμμική εξέλιξη του αρώματος στο δέρμα.
Αρωματολογικά, η υψηλή συγκέντρωση τραγανών μορίων εσπεριδοειδών λειτουργεί ως άμεσος ανυψωτήρας της διάθεσης, επιστημονικά αναγνωρισμένος για την τόνωση της ενέργειας, τη μείωση της πνευματικής κόπωσης και την προώθηση της διαύγειας. Ταυτόχρονα, οι πλούσιες, βελούδινες νότες οσμανθού και οι ζεστές νότες βάσης εισάγουν μια αγχολυτική, γείωση, η οποία μειώνει αποτελεσματικά το άγχος, ενισχύει τη συναισθηματική ισορροπία και προκαλεί χαλάρωση. Αυτή η λειτουργικότητα διπλής δράσης μετατρέπει τα καθημερινά καταναλωτικά προϊόντα σε θεραπευτικές τελετουργίες που μοιάζουν με σπα που ενισχύουν τη συνολική συναισθηματική ευεξία και την αφοσίωση στην επωνυμία.
| Τύπος συσκευασίας | Ποσότητα | Προσδιορισμός | Τόμος |
|---|---|---|---|
| Πλαστικό μπουκάλι | 5 κιλά | Μ41*Π28*Υ33,5cm (5kg*4 μπουκάλι ανά κουτί) | 0,038 cbm |
| Μεταλλικό Βαρέλι | 25 κιλά | Δ30*Υ45 εκ | 0,032 cbm |
| Μπιτόνι βενζίνης | 20-25 κιλά | Υ29,5*Β29,5*Υ41εκ | 0,33 cbm |