Guangzhou plant fragrance Co., Ltd plan@662n.com 86--13924190039
Λεπτομέρειες για το προϊόν
Τόπος καταγωγής: Κίνα
Μάρκα: Plant
Πιστοποίηση: COA,MSDS,IFRA,CE,ISO
Αριθμό μοντέλου: LDZ-PL10586
Έγγραφο: Βιβλίο του προϊόντος PDF
Όροι πληρωμής και αποστολής
Ποσότητα παραγγελίας min: 1KGS/Προς διαπραγμάτευση
Τιμή: 1-49 Kilograms $20.00,To Be Negotiated
Συσκευασία λεπτομέρειες: Συσκευασία τυμπάνου χαρτοκιβωτίου: 5 κιλά/τύμπανο, 4 τύμπανο/χαρτοκιβώτιο, 20 κιλά/χαρτοκιβώτιο (41*
Χρόνος παράδοσης: 3-5 εργάσιμες ημέρες για δοκιμαστική παραγγελία. 5-10 εργάσιμες ημέρες για παραγγελία ΚΑΕ
Όροι πληρωμής: L/C,T/T,Western Union,MoneyGram
Δυνατότητα προσφοράς: 2000 κιλά/κιλά ανά ημέρα
Στην επαγγελματική παραγωγή αρωμάτων, ένα αιθέριο έλαιο άρωμα εσπεριδοειδών Osmanthus υψηλής συγκέντρωσης αντιπροσωπεύει ένα πλούσιο συστατικό διπλής δράσης που έχει σχεδιαστεί για να προσφέρει άμεση λάμψη και πλούσιο βάθος πολλαπλών επιπέδων. Συνδυάζοντας τη φευγαλέα λάμψη των εσπεριδοειδών με τη βελούδινη πολυπλοκότητα του εξωτικού άνθους osmanthus, αυτό το άρωμα επαγγελματικής ποιότητας δημιουργεί μια εκλεπτυσμένη, υψηλής επίδρασης οσφρητική εμπειρία.
Σε αντίθεση με τα παραδοσιακά, γραμμικά λουλούδια, ένα προφίλ osmanthus υψηλής συγκέντρωσης διαθέτει εκλεπτυσμένο δομικό βάθος. Καθώς οι φωτεινές νότες κορυφής εσπεριδοειδών αρχίζουν να μαλακώνουν, το άρωμα αποκαλύπτει ενδιαφέροντες, αισθησιακούς τόνους απαλού σουέτ, εκλεκτού δέρματος και καπνιστών φύλλων μαύρου τσαγιού. Αυτή η πλούσια πολυπλοκότητα αποτρέπει τις πιο φρουτώδεις πτυχές του μείγματος από το να γίνουν υπερβολικά cloy, προσδίδοντας μια μυστηριώδη, τρισδιάστατη υφή που μετατοπίζεται όμορφα από τη μέρα στη νύχτα.
Το κύριο χαρακτηριστικό αυτού του αρώματος έγκειται στη σαγηνευτική αισθητηριακή του αντιπαράθεση. Η σύνθεση ανοίγει με μια αναβράζουσα, ηλιόλουστη έκρηξη εσπεριδοειδών - που χαρακτηρίζεται συνήθως από τη ζουμερή γλυκύτητα του μανταρινιού, την έντονη διαύγεια του λευκού γκρέιπφρουτ ή την εκλεπτυσμένη τραγανότητα του περγαμόντου. Αυτή η ζωντανή εισαγωγή ανασηκώνει και φωτίζει αμέσως την καρδιά του αρώματος: το πολύτιμο λουλούδι osmanthus. Το Osmanthus φημίζεται για το μοναδικό, πολύπλευρο άρωμά του που αναπνέει μια κρεμώδη, μελωμένη και ξεκάθαρα φρουτώδες σαν βερίκοκο στη σύνθεση.
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
| Νότες αρωμάτων | Περιγραφή |
|---|---|
| Κορυφαίες σημειώσεις (Άνοιγμα) | Το άρωμα ανοίγει με μια άμεση, φωτεινή έκρηξη από ζουμερό μανταρίνι πορτοκάλι, αφρώδη περγαμόντο και μια πινελιά λευκού γκρέιπφρουτ. Αυτή η εισαγωγή παρέχει μια αναζωογονητική, αναβράζουσα διαύγεια που αναζωογονεί αμέσως τις αισθήσεις. |
| Μεσαίες νότες (καρδιά) | Καθώς το αρχικό ξύσμα μαλακώνει, αναδύεται το βασικό συστατικό: πλούσιο άνθος osmanthus, που ακτινοβολεί το χαρακτηριστικό κρεμώδες βερίκοκο και το μελωμένο άρωμα λουλουδιών του. Αυτό συμπληρώνεται από λεπτές αποχρώσεις από φύλλα πράσινου τσαγιού, προσθέτοντας μια εκλεπτυσμένη, τραγανή υφή. |
| Σημειώσεις βάσης (Θεμέλιο) | Το στέγνωμα εδραιώνει το άρωμα με μια αισθησιακή, εκλεπτυσμένη βάση από απαλό σουέτ (λευκό δέρμα), ζεστό κεχριμπαρένιο και ελαφρύ μόσχο. Αυτή η βελούδινη βάση δρα ως σταθεροποιητικό, αγκυρώνοντας τη φρουτώδη-λουλουδένια καρδιά και εξασφαλίζοντας μια μακροχρόνια, premium διαδρομή unisex κομψότητας στο δέρμα. |
| Παράμετρος | Προσδιορισμός |
|---|---|
| Νότες αρωμάτων | Αρωματικό αιθέριο έλαιο Citrus Osmanthus |
| Εμφάνιση | Διαφανές έως κεχριμπαρένιο υγρό |
| Σχετική Πυκνότητα | 0,875−0,925 g/cm³ @ 25°C |
| Δείκτης Διάθλασης | 1.470−1.500 |
| Σημείο Flash | >93°C (200°F) |
| Συνιστώμενη Δοσολογία |
(EDP): 12% – 18% Luxury Body Care: 0,5% – 2% |
| Ικανότητα διάχυσης | Εξαιρετικό άρωμα |
| Άρωμα μεγάλης διάρκειας | 8-12 ώρες (δοκιμή λωρίδων χαρτιού) |
| Διαλυτότητα | Διαλυτό σε αιθανόλη και έλαια. αδιάλυτο στο νερό |
| Συμμόρφωση IFRA | Συμμορφώνεται με τα πρότυπα ασφαλείας της International Fragrance Association |
| Αντοχή στη θερμότητα | Σταθερό στους 100°C χωρίς αξιοσημείωτο αποχρωματισμό ή αλλαγή οσμής |
| Αντοχή στο φως | Καλό (αποφύγετε τη μακροχρόνια άμεση ηλιακή ακτινοβολία) |
| Ρυθμός εξάτμισης | Η αργή εξάτμιση εξασφαλίζει πιο ομαλή εξέλιξη του αρώματος |
Στην επαγγελματική κατασκευή, το πολυτελές προφίλ πολλαπλών στρωμάτων αυτού του αιθέριου ελαίου υψηλής συγκέντρωσης το καθιστά εξαιρετικά ευέλικτο σε πολλές premium σειρές καταναλωτών.
Fine Perfumery: Η κύρια εφαρμογή του είναι στη δημιουργία εξειδικευμένων Eaux de Parfum και πολυτελών unisex αρωμάτων. Εκτιμάται ιδιαίτερα για τη δημιουργία εκλεπτυσμένων μεταβατικών αρωμάτων —ιδίως συλλογών από καλοκαίρι σε φθινόπωρο— όπου επιθυμείτε τόσο τη λαμπερή φρεσκάδα όσο και τη βελούδινη ζεστασιά.
Premium Personal Care: Η πλούσια, ανακουφιστική υφή του λαδιού το καθιστά ιδανικό για υψηλής ποιότητας λάδια σώματος, θρεπτικές κρέμες χεριών και πολυτελή αφρόλουτρα. Αναβαθμίζει τα καθημερινά είδη προσωπικής περιποίησης σε μια αισθητηριακή εμπειρία που μοιάζει με σπα, αφήνοντας ένα μακροχρόνιο, εκλεπτυσμένο άρωμα δέρματος.
Upscale Home Fragrancing: Λόγω της εξαιρετικής εκτόξευσης αρώματος και του μέτριου σημείου ανάφλεξης, χρησιμοποιείται ευρέως σε πολυτελή κεριά σόγιας, premium διαχυτές καλαμιών και ομίχλες δωματίου. Γεμίζει τους εσωτερικούς χώρους με μια φιλόξενη, ηλιόλουστη και βαθιά ανακουφιστική ατμόσφαιρα.
Λειτουργίες του αιθέριου ελαίου εσπεριδοειδών Osmanthus
Αυτό το εξειδικευμένο αρωματικό έλαιο εκπληρώνει αρκετούς κρίσιμους ρόλους σύνθεσης και αισθητικής στην παραγωγή προϊόντων.
Φυσικό οσφρητικό δέσιμο: Λειτουργεί ως εξαιρετικό φυσικό σταθεροποιητικό. Η πυκνή, πολύπλοκη μοριακή δομή του άνθους osmanthus εγκλωβίζει φυσικά τα εξαιρετικά πτητικά μόρια εσπεριδοειδών, επιβραδύνοντας τον ρυθμό εξάτμισης τους και επεκτείνοντας σημαντικά τη μακροζωία των νότων κορυφής.
Accord Softening and Texturizing: Λειτουργεί ως παράγοντας υφής σε πολύπλοκες συνθέσεις. Η κρεμώδης, σαν βερίκοκο γλυκύτητα του osmanthus μαλακώνει αβίαστα τις έντονες, όξινες νότες εσπεριδοειδών και γεφυρώνει το χάσμα μεταξύ των φωτεινών κορυφαίων νότων και των βαριών, ζωϊκών ή ξυλωδών ακόρντων βάσης.
Συναισθηματική και αισθητηριακή ανύψωση: Σε ψυχολογικό επίπεδο, ο μοναδικός συνδυασμός αναζωογονητικών εσπεριδοειδών και βαθιά γείωσης, δερμάτινες νότες λουλουδιών προκαλούν μια αίσθηση πλούσιας άνεσης και συναισθηματικής ισορροπίας. Αυτή η διπλή δράση ενισχύει την αντιληπτή αξία και τη συναισθηματική σύνδεση του καταναλωτή με το τελικό προϊόν.
| Τύπος συσκευασίας | Ποσότητα | Προσδιορισμός | Τόμος |
|---|---|---|---|
| Πλαστικό μπουκάλι | 5 κιλά | Μ41*Π28*Υ33,5cm (5kg*4 μπουκάλι ανά κουτί) | 0,038 cbm |
| Μεταλλικό Βαρέλι | 25 κιλά | Δ30*Υ45 εκ | 0,032 cbm |
| Μπιτόνι βενζίνης | 20-25 κιλά | Υ29,5*Β29,5*Υ41εκ | 0,33 cbm |