Guangzhou plant fragrance Co., Ltd plan@662n.com 86--13924190039
Λεπτομέρειες για το προϊόν
Τόπος καταγωγής: Κίνα
Μάρκα: Plant
Πιστοποίηση: COA,MSDS,IFRA,CE,ISO
Αριθμό μοντέλου: LDZ-PL30405
Έγγραφο: Βιβλίο του προϊόντος PDF
Όροι πληρωμής και αποστολής
Ποσότητα παραγγελίας min: 1KGS/Προς διαπραγμάτευση
Τιμή: 1-49 Kilograms $20.00,To Be Negotiated
Συσκευασία λεπτομέρειες: Συσκευασία τυμπάνου χαρτοκιβωτίου: 5 κιλά/τύμπανο, 4 τύμπανο/χαρτοκιβώτιο, 20 κιλά/χαρτοκιβώτιο (41*
Χρόνος παράδοσης: 3-5 εργάσιμες ημέρες για δοκιμαστική παραγγελία. 5-10 εργάσιμες ημέρες για παραγγελία ΚΑΕ
Όροι πληρωμής: L/C,T/T,Western Union,MoneyGram
Δυνατότητα προσφοράς: 2000 κιλά/κιλά ανά ημέρα
Το αρωματικό έλαιο Φρέζια & Κρίνος είναι ένα εκλεπτυσμένο, πολυδιάστατο λουλουδάτο μείγμα σχεδιασμένο να ανακαλεί την αέρινη φρεσκάδα ενός ανοιξιάτικου κήπου σε πλήρη άνθηση. Αυτό το άρωμα είναι μια κορυφαία επιλογή τόσο για κεριά όσο και για διαχυτήρες, γνωστό για το καθαρό, αναζωογονητικό και υψηλής ποιότητας αρωματικό του προφίλ. Συνήθως ανοίγει με φωτεινές, τραγανές νότες κορυφής εσπεριδοειδών ή πράσινου μήλου, προσφέροντας μια άμεση αίσθηση δροσερής ζωντάνιας. Στην καρδιά του, η μεθυστική, πιπεράτη γλυκύτητα της φρέζιας εναρμονίζεται με τις κομψές, κρεμώδεις νότες του αγριοκρίνου. Αυτός ο λουλουδάτος πυρήνας συχνά τονίζεται με απαλό γιασεμί ή ροδόνερο για να προσθέσει βάθος, ενώ η βάση καταλήγει σε απαλά μόσχους και ελαφριά ξύλα για να διασφαλίσει ότι το άρωμα παραμένει χωρίς να γίνεται βαρύ. Για τους κατασκευαστές κεριών, προσφέρει εξαιρετική "απόδοση θερμότητας" (hot throw), συνήθως χρησιμοποιείται σε συγκέντρωση 6-10%, ενώ στους διαχυτήρες, δημιουργεί μια σταθερή, μη ενοχλητική ατμόσφαιρα. Τελικά, αυτό το άρωμα είναι μια διαχρονικά κομψή επιλογή, ιδανική για να φωτίσει έναν χώρο διαβίωσης με μια αίσθηση θηλυκής χάρης και κρυστάλλινης διαύγειας.
![]()
| Νότες Αρώματος | Περιγραφή |
|---|---|
| Νότες Κορυφής | Το άρωμα ανοίγει με μια άμεση έκρηξη λευκού ροδάκινου, άνθους μήλου και λευκού λάιμ. Αυτές οι νότες προσφέρουν μια ζουμερή, ελαφρώς όξινη εισαγωγή που μιμείται την "τσιμπημένη" φρεσκάδα ενός ζωντανού λουλουδιού. |
| Μεσαίες Νότες | Η καρδιά είναι ένα πλούσιο μπουκέτο όπου η γλυκιά φρέζια και ο αγριοκρίνος (ή Κρίνος της Κοιλάδας) παίρνουν κεντρική θέση. Αυτά συχνά υποστηρίζονται από ροδόνερο και παιώνια, προσθέτοντας μια κρεμώδη, ρομαντική υφή στο άρωμα. |
| Νότες Βάσης | Για να προσφέρει μακροζωία, το άρωμα καταλήγει σε μια απαλή, αισθησιακή βάση λευκού μόσχου, ξύλων ξανθιάς και μια πινελιά κεχριμπαριού. Αυτό διασφαλίζει ότι η λουλουδάτη ένταση παραμένει γειωμένη και κομψή καθώς παραμένει στον αέρα. |
| Παράμετρος | Προδιαγραφή |
|---|---|
| Όνομα Προϊόντος | Έλαιο Αρωμάτων Φρέζια & Κρίνος |
| Προφίλ Αρώματος | Έντονο Εσπεριδοειδές, Ζωηρή Φλούδα, Αφρώδες |
| Εμφάνιση | Διαυγές υγρό από άχρωμο έως ανοιχτοκίτρινο |
| Σχετική Πυκνότητα | 0.890-1.066 g/cm³ @ 25°C |
| Δείκτης Διάθλασης | 1.468-1.517 @ 20°C |
| Σημείο Ανάφλεξης | 74°C-95°C (143.6°F-158°F) |
| Συστατικά | Φυσικές & Συνθετικές Αρωματικές Ενώσεις |
| Συνιστώμενη Δοσολογία | Κερί Σόγιας & Φυτικό: 8% - 10% (Μέγιστο φορτίο για ισχυρή απόδοση θερμότητας) Κερί Παραφίνης: 6% - 8% (Εξαιρετική διατήρηση αρώματος) Διαχυτήρες Καλαμιών: 15% - 25% (Αναμεμειγμένο με βάση διαχυτήρα όπως Augeo) Σπρέι Χώρου: 1% - 5% (Ελέγξτε τη συμμόρφωση με την κατηγορία IFRA 10B) Υγρά Σαπούνια: 0.5% - 3% (Ανάλογα με την ευαισθησία του δέρματος) |
| Ρυθμός Εξάτμισης | Διατηρεί συνεχή άρωμα για 20-30 ημέρες, καλύπτοντας 15-25 τετραγωνικά μέτρα |
| Διαλυτότητα | Εύκολα διαλυτό σε αιθανόλη και προπυλενογλυκόλη |
| Συμβατότητα | Συμβατό με τους περισσότερους ανιονικούς, μη ιονικούς και αμφιτεριονικούς επιφανειοδραστικούς παράγοντες |
| Διάρκεια Ζωής | 12-24 μήνες όταν αποθηκεύεται σε δροσερό, σκοτεινό μέρος σε σφραγισμένο δοχείο |
| Συμμόρφωση με Πρότυπα | Συμβατό με IFRA με ελεγμένες δοκιμές ερεθισμού του δέρματος |
Το αρωματικό έλαιο Φρέζια & Κρίνος είναι μια ευέλικτη αρωματική ένωση σχεδιασμένη τόσο για θεραπευτική ατμόσφαιρα όσο και για παραγωγή προϊόντων υψηλής απόδοσης. Παρακάτω παρατίθενται λεπτομέρειες σχετικά με τις βασικές λειτουργίες και τις ποικίλες εφαρμογές του.
Η κύρια λειτουργία του αρωματικού ελαίου Φρέζια & Κρίνος είναι να παρέχει μια σταθερή, υψηλής πιστότητας οσφρητική εμπειρία που επηρεάζει τη διάθεση και την αντίληψη ενός χώρου. Σε αρωματοθεραπευτικά περιβάλλοντα, εξυπηρετεί μια συναισθηματική λειτουργία, χρησιμοποιώντας την τραγανότητα της φρέζιας και την απαλότητα του κρίνου για να μειώσει το στρες, να προάγει την πνευματική διαύγεια και να ανακαλέσει μια αίσθηση "ανοιξιάτικης ανανέωσης". Τεχνικά, το έλαιο είναι σχεδιασμένο για εξουδετέρωση οσμών και βελτίωση της ατμόσφαιρας. τα μόριά του είναι σχεδιασμένα να διαχέονται ομοιόμορφα, καλύπτοντας δυσάρεστες οσμές με μια "καθαρή-λευκή" λουλουδάτη νότα. Στην κατασκευή κεριών, η λειτουργία του είναι να διατηρεί τη δομική ακεραιότητα με το κερί, διασφαλίζοντας παράλληλα μια ισχυρή "απόδοση" (throw) – την ικανότητα να προβάλλει άρωμα τόσο όταν το κερί είναι κρύο όσο και όταν θερμαίνεται. Επιπλέον, λειτουργεί ως εργαλείο αναγνώρισης επωνυμίας για τους κατασκευαστές, προσφέροντας ένα εκλεπτυσμένο, υψηλής ποιότητας προφίλ που μιμείται ακριβά αρώματα σχεδιαστών, αυξάνοντας έτσι την αντιληπτή αξία του τελικού χειροποίητου προϊόντος.
Αυτό το αρωματικό έλαιο είναι ένας "εργάτης" στις βιομηχανίες αρωμάτων σπιτιού DIY και εμπορικές, λόγω της σταθερότητάς του σε διάφορα μέσα. Η πιο εξέχουσα εφαρμογή του είναι στην παραγωγή κεριών και κεριών τήξης (wax melts), όπου αναμιγνύεται άψογα με κερί σόγιας, παραφίνης και μελισσοκέρι. Πέρα από το κερί, χρησιμοποιείται εκτενώς σε συστήματα υγρής παράδοσης όπως διαχυτήρες καλαμιών, ηλεκτρικοί υπέρηχοι διαχυτήρες και σπρέι χώρου. το λεπτό ιξώδες του επιτρέπει να ταξιδεύει αποτελεσματικά πάνω από καλάμια rattan ή ινών χωρίς να φράζει. Είναι επίσης ένα δημοφιλές πρόσθετο σε προϊόντα προσωπικής φροντίδας και "απορριπτόμενα" προϊόντα (wash-off), συμπεριλαμβανομένων χειροποίητων σαπουνιών ψυχρής επεξεργασίας, σαμπουάν χωρίς θειικά άλατα και ενυδατικών λοσιόν σώματος, συνήθως χρησιμοποιείται σε χαμηλότερη συγκέντρωση (1% - 3%) για να διασφαλιστεί η ασφάλεια του δέρματος. Επιπλέον, βρίσκει εξειδικευμένες εφαρμογές σε οικιακά υφάσματα, όπως αρωματισμός μπάλων στεγνωτηρίου από μαλλί, δημιουργία σακουλοειδών ενθεμάτων για λευκά είδη ή διαμόρφωση σε πολυτελή καθαριστικά πολλαπλών επιφανειών για να αφήσει ένα επίμονο λουλουδάτο ίχνος σε όλο το σπίτι ή σε επαγγελματικό μπουτίκ.
| Τύπος Συσκευασίας | Ποσότητα | Προδιαγραφή | Όγκος |
|---|---|---|---|
| Πλαστικό Μπουκάλι | 5 κιλά | L41*W28*H33.5cm 5kg*4 μπουκάλια ανά χαρτοκιβώτιο | 0.038cbm |
| Μεταλλικό Βαρέλι | 25 κιλά | D30*H45cm | 0.032cbm |
| Κανίστρα | 20-25 κιλά | L29.5*D29.5*H41cm | 0.33cbm |