Guangzhou plant fragrance Co., Ltd plan@662n.com 86--13924190039
Λεπτομέρειες για το προϊόν
Τόπος καταγωγής: Κίνα
Μάρκα: Plant
Πιστοποίηση: COA,MSDS,IFRA,CE,ISO
Αριθμό μοντέλου: LDZ-PL30369
Έγγραφο: Βιβλίο του προϊόντος PDF
Όροι πληρωμής και αποστολής
Ποσότητα παραγγελίας min: 1KGS/Προς διαπραγμάτευση
Τιμή: 1-49 Kilograms $20.00,To Be Negotiated
Συσκευασία λεπτομέρειες: Συσκευασία τυμπάνου χαρτοκιβωτίου: 5 κιλά/τύμπανο, 4 τύμπανο/χαρτοκιβώτιο, 20 κιλά/χαρτοκιβώτιο (41*
Χρόνος παράδοσης: 3-5 εργάσιμες ημέρες για δοκιμαστική παραγγελία. 5-10 εργάσιμες ημέρες για παραγγελία ΚΑΕ
Όροι πληρωμής: L/C,T/T,Western Union,MoneyGram
Δυνατότητα προσφοράς: 2000 κιλά/κιλά ανά ημέρα
Διαλυτότητα: |
Λάδι/Υδατοδιαλυτό |
Χαρακτηριστικό: |
Ανεκτός |
Ένταση μυρωδιού: |
Μέσον |
Υλικό: |
Αιθέρια Έλαια / Αρωματικά Έλαια |
Τύπος άρωμα: |
Υγρό |
Συστατικό: |
Περιέχει εκχύλισμα ανθίας πιόνιας |
Χρήση: |
Δωμάτιο, Αυτοκίνητο, Αρωματικό κερί, Ξενοδοχείο |
Κατάλληλο μέγεθος δωματίου: |
Μεσαία έως Μεγάλη |
Εφαρμογή: |
Καθημερινά |
Μέθοδος Εφαρμογής: |
Καλαμιών |
ΑΠΟΣΤΟΛΗ: |
Εντός 7 ημερών |
Μυρωδιά: |
Κέδρος, ξύλο. |
Κατάσταση Αποθήκευσης: |
δροσερό και ξηρό μέρος |
Οφέλη: |
Φρέσκια ανάσα και μακροχρόνια μυρωδιά |
Διαλυτότητα: |
Λάδι/Υδατοδιαλυτό |
Χαρακτηριστικό: |
Ανεκτός |
Ένταση μυρωδιού: |
Μέσον |
Υλικό: |
Αιθέρια Έλαια / Αρωματικά Έλαια |
Τύπος άρωμα: |
Υγρό |
Συστατικό: |
Περιέχει εκχύλισμα ανθίας πιόνιας |
Χρήση: |
Δωμάτιο, Αυτοκίνητο, Αρωματικό κερί, Ξενοδοχείο |
Κατάλληλο μέγεθος δωματίου: |
Μεσαία έως Μεγάλη |
Εφαρμογή: |
Καθημερινά |
Μέθοδος Εφαρμογής: |
Καλαμιών |
ΑΠΟΣΤΟΛΗ: |
Εντός 7 ημερών |
Μυρωδιά: |
Κέδρος, ξύλο. |
Κατάσταση Αποθήκευσης: |
δροσερό και ξηρό μέρος |
Οφέλη: |
Φρέσκια ανάσα και μακροχρόνια μυρωδιά |
Το Φυτικό Λάδι Αρώματος Τζίντζερ Λίλι είναι ένα εξωτικό, πολυδιάστατο οσφρητικό ταξίδι που εξισορροπεί τη ζεστή πικάντικη γεύση του συλλεγμένου τζίντζερ με την αιθέρια, τροπική γλυκύτητα των ανθισμένων λευκών κρίνων. Ειδικά σχεδιασμένο για την επαγγελματική σειρά της μάρκας Plant, αυτό το άρωμα είναι ένα αριστούργημα "Αισθητηριακής Ισορροπίας", καθιστώντας το κορυφαία επιλογή για πολυτελή αρωματικά κεριά, διαχυτήρες καλαμιών υψηλής ποιότητας και εκλεπτυσμένες ατμόσφαιρες ξενοδοχείων.
Το άρωμα ανοίγει με μια πικάντικη, ενεργητική νότα κορυφής φρέσκου ριζώματος τζίντζερ και μια πινελιά πικάντικης λεμονόχορτου, προσφέροντας μια άμεση σπίθα ζεστασιάς. Καθώς το άρωμα εξελίσσεται, μεταβαίνει σε μια πλούσια, πολυτελή καρδιά από Τζίντζερ Λίλι (Hedychium coronarium) και απαλή γαρδένια, προσφέροντας μια κρεμώδη, λουλουδάτη υφή που αισθάνεται τόσο σπάνια όσο και φιλόξενη. Η βάση αγκυρώνεται από μια αισθησιακή βάση από ξύλα ξανθάς και μια πινελιά λευκού κεχριμπαριού, η οποία λειτουργεί ως επαγγελματικό σταθεροποιητικό για να εξασφαλίσει ένα μακράς διάρκειας, κομψό ίχνος.
Η ουσία Τζίντζερ Λίλι της Plant ξεχωρίζει επειδή αποφεύγει την "σαπωνοειδή" αίσθηση που συχνά βρίσκεται στα λουλουδάτα έλαια. Αντ' αυτού, προσφέρει ένα χαρακτηριστικό "Πικάντικο Λουλουδάτο" που αισθάνεται απίστευτα μοντέρνο και "εξειδικευμένο". Είναι η τέλεια εφαρμογή για λόμπι boutique ξενοδοχείων ή χώρους σπα που αναζητούν ένα χαρακτηριστικό άρωμα που είναι ταυτόχρονα χαλαρωτικό και βαθιά αξιομνημόνευτο. Είτε διαχέεται μέσω συστήματος HVAC είτε λάμπει σε ένα χειροποίητο κερί, δημιουργεί μια ατμόσφαιρα "Εξωτικής Γαλήνης".
![]()
| Νότες Αρώματος | Περιγραφή |
|---|---|
| Νότες Κορυφής | Το άρωμα ανάβει με μια πικάντικη, αναζωογονητική έκρηξη Φρέσκου Τριμμένου Τζίντζερ και Πικάντικης Λεμονόχορτου. Αυτός ο συνδυασμός προσφέρει ένα άμεσο "φωτεινό" αποτέλεσμα στο άρωμα, προσφέροντας μια πικάντικη ζεστασιά που ξυπνά τις αισθήσεις χωρίς να είναι υπερβολικό. |
| Μεσαίες Νότες | Στην καρδιά του βρίσκεται το κύριο συστατικό - Λευκό Τζίντζερ Λίλι (Hedychium) - αναμεμειγμένο με ένα κρεμώδες άρωμα γιασεμιού από πέταλα. Αυτή η καρδιά αντιπροσωπεύει την "ψυχή" της ουσίας Plant: μια πλούσια, τροπική λουλουδάτη αίσθηση που αισθάνεται σαν δροσερή από δροσιά, πολυτελής και απίστευτα εκλεπτυσμένη. |
| Νότες Βάσης | Η βάση χτίζεται πάνω σε Ξύλα Ξανθά, Απαλό Λευκό Κεχριμπάρι και μια ψίθυρο Καθαρού Μόσχου. Αυτές οι νότες βάσης λειτουργούν ως επαγγελματικά σταθεροποιητικά, αγκυρώνοντας το πτητικό μπαχαρικό και τα ελαφριά λουλούδια σε ένα απαλό, παρατεταμένο ίχνος που αισθάνεται σαν μια ζεστή αγκαλιά σε ένα δροσερό βράδυ. |
| Παράμετρος | Προδιαγραφή |
|---|---|
| Όνομα Προϊόντος | Λάδι Αρώματος Τζίντζερ Λίλι |
| Προφίλ Αρώματος | Έντονο Εσπεριδοειδές, Πικάντικη Φλούδα, Αφρώδες |
| Εμφάνιση | Διαυγές υγρό από άχρωμο έως ανοιχτό κίτρινο |
| Σχετική Πυκνότητα | 0.960−1.030 g/cm³ @ 25°C |
| Δείκτης Διάθλασης | 1.480−1.520 @ 20°C |
| Σημείο Ανάφλεξης | > 92°C (198°F) |
| Συστατικά | Φυσικές & Συνθετικές Αρωματικές Ενώσεις |
| Συνιστώμενη Δοσολογία | Διαχυτήρες Καλαμιών: 18% - 25% Αρωματικά Κεριά: 7% - 10% Σπρέι Ξενοδοχείου / Δωματίου: 1% - 3% Υπερηχητικοί Διαχυτήρες : 3 – 5 σταγόνες Ανά 100ml νερού |
| Ρυθμός Εξατμίσματος | Διατηρεί συνεχή άρωμα για 20-30 ημέρες, καλύπτοντας 15-25 τετραγωνικά μέτρα |
| Διαλυτότητα | Εύκολα διαλυτό σε αιθανόλη και προπυλενογλυκόλη |
| Συμβατότητα | Συμβατό με τα περισσότερα ανιονικά, μη ιονικά και αμφιτεριονικά επιφανειοδραστικά |
| Διάρκεια Ζωής | 12-24 μήνες όταν αποθηκεύεται σε δροσερό, σκοτεινό μέρος σε σφραγισμένο δοχείο |
| Συμμόρφωση με Πρότυπα | Συμβατό με IFRA με ελεγμένες δοκιμές ερεθισμού του δέρματος |
Η κύρια λειτουργία του Plant Ginger Lily είναι να λειτουργεί ως Οσφρητικός Αρμονιστής, γεφυρώνοντας το χάσμα μεταξύ διεγερτικών υψηλής ενέργειας και παραγόντων βαθιάς χαλάρωσης. Σχεδιασμένη με μια εξελιγμένη ισορροπία τζιντζερόλης και λουλουδάτων εστέρων, αυτή η ουσία λειτουργεί ως "Θεραπευτική Γέφυρα" σε επαγγελματικά περιβάλλοντα. Από τεχνική άποψη, η μάρκα Plant χρησιμοποιεί μια μοριακή δομή υψηλής σταθεροποίησης που εξασφαλίζει Σταδιακή Εξάτμιση. Αυτό σημαίνει ότι οι πικάντικες, αναζωογονητικές νότες κορυφής παρέχουν μια άμεση αισθητηριακή "ώθηση", ενώ τα βαρύτερα μόρια κρίνου και κεχριμπαριού εγκαθίστανται για να σχηματίσουν μια μακράς διάρκειας, άνετη ατμόσφαιρα.
Σε εμπορικό περιβάλλον, η λειτουργία του είναι κυρίως Διαμόρφωση Διάθεσης. Έχει σχεδιαστεί ειδικά για να μειώνει το περιβαλλοντικό στρες χωρίς να προκαλεί υπνηλία, καθιστώντας το ένα λειτουργικό εργαλείο για "Βιοφιλικό Σχεδιασμό" στη σύγχρονη αρχιτεκτονική. Η ουσία καλύπτει αποτελεσματικά τις βιομηχανικές οσμές, ενώ παράλληλα προσδίδει ένα "Premium Βοτανικό" χαρακτηριστικό. Κατά την άποψή μου, το πιο εντυπωσιακό τεχνικό χαρακτηριστικό του είναι η "Θερμική Σταθερότητα", η οποία επιτρέπει στο άρωμα να διατηρεί την πολύπλοκη πικάντικη-λουλουδάτη ακεραιότητά του ακόμη και όταν υποβάλλεται στις συνθήκες υψηλής θερμότητας της επαγγελματικής καύσης κεριών ή της μηχανικής διάχυσης HVAC.
Το Plant Ginger Lily χαρακτηρίζεται από την "Πικάντικη Πολυτέλεια" και την "Φωτεινή Ζεστασιά" του, καθιστώντας το την πεμπτουσία της επιλογής για "Niche Luxury" branding. Η πιο αποτελεσματική εφαρμογή του είναι σε Spa και Κέντρα Ευεξίας Υψηλής Ποιότητας, όπου το άρωμα λειτουργεί ως αισθητηριακό αγκύριο για χαλάρωση και αναζωογόνηση. Στη Βιομηχανία Φιλοξενίας, χρησιμοποιείται συχνά ως "Χαρακτηριστικό Βραδινό Άρωμα" για σαλόνια ξενοδοχείων και σουίτες VIP, όπου το ζεστό, κεχριμπαρένιο-λουλουδάτο ίχνος του δημιουργεί μια ατμόσφαιρα αποκλειστικής άνεσης και "Εξωτικής Γαλήνης".
Στην Παραγωγή Χειροποίητων Κεριών, το χαρακτηριστικό "Φωτεινό" αποτέλεσμα των νότων τζίντζερ παρέχει ένα ανώτερο "Hot Throw" που αισθάνεται εκλεπτυσμένο και ακριβό, πολύ μακριά από τα τυπικά λουλούδια των σούπερ μάρκετ. Για τους Διαχυτήρες Καλαμιών, ο τύπος Plant μέσης ιξώδους εξασφαλίζει σταθερή τριχοειδή έλξη, παρέχοντας μια σταθερή, αξιόπιστη απελευθέρωση αρώματος που δεν "φράζει" τα καλαμάκια. Το καθοριστικό του χαρακτηριστικό είναι η "Γυαλισμένη Πολυπλοκότητά" του. είναι ένα άρωμα που αισθάνεται πολυεπίπεδο και "ακριβό", προσφέροντας μια πολυαισθητηριακή εμπειρία που μεταβαίνει απρόσκοπτα από έναν αιχμηρό, πικάντικο χαιρετισμό σε ένα κρεμώδες, βελούδινο φινίρισμα. Κατά τη γνώμη μου, είναι το χρυσό πρότυπο για μάρκες που στοχεύουν να προβάλουν μια εικόνα "Παγκόσμιας Κομψότητας".
| Τύπος Συσκευασίας | Ποσότητα | Προδιαγραφή | Όγκος |
|---|---|---|---|
| Πλαστικό Μπουκάλι | 5 κιλά | L41*W28*H33.5cm 5kg*4 μπουκάλια ανά χαρτοκιβώτιο | 0.038cbm |
| Μεταλλικό Βαρέλι | 25 κιλά | D30*H45cm | 0.032cbm |
| Jerry Can | 20-25 κιλά | L29.5*D29.5*H41cm | 0.33cbm |