Guangzhou plant fragrance Co., Ltd plan@662n.com 86--13924190039
Λεπτομέρειες για το προϊόν
Τόπος καταγωγής: Κίνα
Μάρκα: Plant
Πιστοποίηση: COA,MSDS,IFRA,CE,ISO
Αριθμό μοντέλου: LDZ-PL30313
Έγγραφο: Βιβλίο του προϊόντος PDF
Όροι πληρωμής και αποστολής
Ποσότητα παραγγελίας min: 1KGS/Προς διαπραγμάτευση
Τιμή: 1-49 Kilograms $20.00,To Be Negotiated
Συσκευασία λεπτομέρειες: Συσκευασία τυμπάνου χαρτοκιβωτίου: 5 κιλά/τύμπανο, 4 τύμπανο/χαρτοκιβώτιο, 20 κιλά/χαρτοκιβώτιο (41*
Χρόνος παράδοσης: 3-5 εργάσιμες ημέρες για δοκιμαστική παραγγελία. 5-10 εργάσιμες ημέρες για παραγγελία ΚΑΕ
Όροι πληρωμής: L/C,T/T,Western Union,MoneyGram
Δυνατότητα προσφοράς: 2000 κιλά/κιλά ανά ημέρα
Το Fragrances Waltz είναι ένα οσφρητικό αριστούργημα σχεδιασμένο να αιχμαλωτίζει την ρυθμική κομψότητα και την ρευστή κίνηση ενός μεγάλου χορού. Αυτό το αρωματικό λάδι είναι μια εκλεπτυσμένη συμφωνία αρωμάτων, σχολαστικά κατασκευασμένη για εφαρμογές υψηλής ποιότητας που κυμαίνονται από υπερήχους διαχυτήρες και μπαστούνια μέχρι πολυτελή αρωματικά κεριά και επαγγελματική ατμοσφαιρική αρωματοποιία ξενοδοχείων.
Προσωπικά, βρίσκω το Fragrances Waltz κάτι παραπάνω από ένα άρωμα. Είναι ένα συναισθηματικό αγκύριο. Υπάρχει κάτι βαθιά παρηγορητικό στον τρόπο που οι αέρινες νότες κορυφής εγκαθίστανται σε αυτή την κρεμώδη βάση σανδαλόξυλου. Κατά τη γνώμη μου, αιχμαλωτίζει την σπάνια αίσθηση "ήσυχης πολυτέλειας" - εκλεπτυσμένη χωρίς να είναι φωνακλάδικη - κάνοντας κάθε δωμάτιο να αισθάνεται αμέσως πιο ακριβό και γαλήνιο.
Το άρωμα ανοίγει με έναν ευγενικό πρόλογο από τραγανές, αέρινες νότες κορυφής - ίσως μια πινελιά αφρώδους περγαμόντου ή λευκού τσαγιού - που μιμείται τα ελαφρά, αρχικά βήματα ενός χορευτή. Καθώς το "βαλς" ξεδιπλώνεται, η καρδιά αποκαλύπτει έναν πλούσιο, λουλουδάτο πυρήνα από βελούδινο τριαντάφυλλο ή νυχτολούλουδο γιασεμί, παρέχοντας ένα ρομαντικό και βαθιά συναισθηματικό κέντρο. Αυτή η λουλουδάτη δίνη εδράζεται σε μια επιβλητική βάση από λείο σανδαλόξυλο, κεχριμπάρι και μια πινελιά λευκού μόσχου, προσφέροντας ένα παρατεταμένο ίχνος που αισθάνεται ταυτόχρονα διαχρονικό και παρηγορητικό.
Ιδανικό για περιβάλλοντα φιλοξενίας, το Fragrances Waltz δημιουργεί μια ατμόσφαιρα "προσιτής πολυτέλειας". Μεταμορφώνει κάθε χώρο σε ένα ιερό ηρεμίας και γαλήνης, καθιστώντας το ιδανικό για λόμπι ξενοδοχείων που αναζητούν μια χαρακτηριστική ταυτότητα ή για εσωτερικούς χώρους σπιτιών που στοχεύουν σε μια αναβαθμισμένη, επιμελημένη αίσθηση. Είτε διαχέεται μέσω ενός διαχυτήρα μπαστουνιών είτε λάμπει σε ένα κερί, αυτό το άρωμα προσφέρει μια απρόσκοπτη μετάβαση μεταξύ ενέργειας και ηρεμίας, προσκαλώντας όλους να συμμετάσχουν στον κομψό αισθητηριακό του χορό.
| Νότες Αρώματος | Περιγραφή |
|---|---|
| Νότες Κορυφής | Η εμπειρία ξεκινά με μια τραγανή, αιθέρια έκρηξη από Αφρώδη Περγαμόντο και Λευκό Τσάι. Αυτός ο συνδυασμός παρέχει μια άμεση αίσθηση "αέρινης πολυτέλειας", προσφέροντας ένα φωτεινό, καθαρό άνοιγμα που μοιάζει με φρέσκο αεράκι που φυσάει μέσα από μια ανοιχτή βεράντα. |
| Μεσαίες Νότες | Καθώς το άρωμα εγκαθίσταται, μεταβαίνει σε έναν πλούσιο, ρομαντικό πυρήνα από Βελούδινο Τριαντάφυλλο και Νυχτολούλουδο Γιασεμί. Αυτές οι λουλουδάτες νότες καρδιάς αντιπροσωπεύουν την "δίνη" του βαλς - κομψές, βαθιά συναισθηματικές και εκλεπτυσμένες χωρίς να είναι υπερβολικά βαριές. |
| Νότες Βάσης | Το στέγνωμα αγκυροβολείται από μια επιβλητική, παρηγορητική βάση από Λείο Σανδαλόξυλο, Ζεστό Κεχριμπάρι και ένα ψίθυρο Λευκού Μόσχου. Αυτές οι νότες παρέχουν ένα κρεμώδες, παρατεταμένο ίχνος που εδραιώνει τα ελαφρύτερα λουλούδια, δημιουργώντας μια αίσθηση "ήσυχης πολυτέλειας" που παραμένει στον αέρα πολύ αφότου σβήσουν τα κεριά. |
| Παράμετρος | Προδιαγραφή |
|---|---|
| Όνομα Προϊόντος | Λάδι Αρώματος Βαλς |
| Προφίλ Αρώματος | Έντονο Εσπεριδοειδές, Ζωηρή Φλούδα, Αφρώδες |
| Εμφάνιση | Διαυγές υγρό από άχρωμο έως ανοιχτοκίτρινο |
| Σχετική Πυκνότητα | 0.940−1.050 g/cm³ @ 25°C |
| Δείκτης Διάθλασης | 1.450−1.510 @ 20°C |
| Σημείο Ανάφλεξης | > 85°C (185°F) |
| Συστατικά | Φυσικές & Συνθετικές Αρωματικές Ενώσεις |
| Συνιστώμενη Δοσολογία | Διαχυτήρες Μπαστουνιών: 15% - 25% Αρωματικά Κεριά: 6% - 10% Σπρέι Ξενοδοχείου / Δωματίου: 1% - 5% Διαχυτήρες Υπερήχων : 3 – 5 σταγόνες Ανά 100ml νερού |
| Ρυθμός Εξαέρωσης | Διατηρεί συνεχή άρωμα για 20-30 ημέρες, καλύπτοντας 15-25 τετραγωνικά μέτρα |
| Διαλυτότητα | Εύκολα διαλυτό σε αιθανόλη και προπυλενογλυκόλη |
| Συμβατότητα | Συμβατό με τα περισσότερα ανιονικά, μη ιονικά και αμφιτεριονικά επιφανειοδραστικά |
| Διάρκεια Ζωής | 12-24 μήνες όταν αποθηκεύεται σε δροσερό, σκοτεινό μέρος σε σφραγισμένο δοχείο |
| Συμμόρφωση με Πρότυπα | Συμβατό με IFRA με ελεγμένες δοκιμές ερεθισμού του δέρματος |
Η κύρια λειτουργία του Plant Fragrances Waltz εκτείνεται πολύ πέρα από την απλή κάλυψη οσμών. Έχει σχεδιαστεί ως Ατμοσφαιρική Άγκυρα για να διαμορφώνει την ψυχολογική αντίληψη ενός χώρου. Ως χαρακτηριστική προσφορά της μάρκας Plant, αυτό το λάδι λειτουργεί ως υψηλής απόδοσης Οσφρητική Υπογραφή, χρησιμοποιώντας μια ισορροπημένη κατανομή μοριακού βάρους που εξασφαλίζει ελεγχόμενη, γραμμική απελευθέρωση αρώματος. Αυτή η "γραμμική εξάτμιση" είναι ένα χαρακτηριστικό της επαγγελματικής μηχανικής της Plant, αποτρέποντας την κοινή "αιχμή αρώματος" όπου οι νότες κορυφής εξαφανίζονται πολύ γρήγορα.
Λειτουργικά, η προσθήκη Ζεστού Κεχριμπαριού και Λευκού Μόσχου στη βάση λειτουργεί ως σταθεροποιητής, παρατείνοντας τη διάρκεια ζωής των πιο πτητικών νοτών Περγαμόντου και Λευκού Τσαγιού. Αυτό καθιστά τα έλαια Plant εξαιρετικά αποτελεσματικά για Μεγάλης Κλίμακας Ατμοσφαιρική Αρωματοποιία, όπου ο στόχος είναι η διατήρηση ενός σταθερού "αρωματικού καλύμματος" χωρίς να υπερφορτώνονται οι ένοικοι. Επιπλέον, η δέσμευση της Plant στην χημική σταθερότητα διασφαλίζει ότι αυτό το λάδι είναι εξαιρετικά συμβατό με διάφορες βάσεις - από κερί έως αλκοόλη - εγγυώμενη ότι το άρωμα δεν αποχρωματίζεται ή "σπάει" ακόμη και υπό τις απαιτητικές συνθήκες της εμπορικής διάχυσης HVAC.
Το Plant Fragrances Waltz χαρακτηρίζεται από την "Ρευστή Κομψότητά" του, καθιστώντας το μοναδικά κατάλληλο για εφαρμογές που απαιτούν ισορροπία μεταξύ Υψηλής Πολυτέλειας και Φιλόξενης Ηρεμίας. Κατά τη γνώμη μου, η πιο ισχυρή εφαρμογή για τη μάρκα Plant είναι σε Κέντρα Φιλοξενίας Υψηλής Κίνησης, όπως λόμπι ξενοδοχείων 5 αστέρων και εκθεσιακούς χώρους πολυτελών αυτοκινήτων. Σε αυτά τα περιβάλλοντα, το άρωμα λειτουργεί ως σιωπηλός θυρωρός, ενισχύοντας την ταυτότητα μιας μάρκας μέσω του "αισθητηριακού branding" - ένα χαρακτηριστικό που μετατρέπει έναν φυσικό χώρο σε μια αξέχαστη εμπειρία.
Στην Παραγωγή Πολυτελών Κεριών, το υψηλό σημείο ανάφλεξης του λαδιού Plant επιτρέπει μια ανώτερη "θερμή εκπομπή", γεμίζοντας ένα δωμάτιο με μια ρομαντική, λουλουδάτη δίνη που αισθάνεται επιμελημένη παρά συνθετική. Για Διαχυτήρες Μπαστουνιών, το χαμηλό ιξώδες του τύπου Plant εξασφαλίζει σταθερή τριχοειδή δράση, παρέχοντας ένα "συνεχές βαλς" αρώματος που δεν αισθάνεται ποτέ στάσιμο. Είτε χρησιμοποιείται ως Ειδικό Σπρέι Ξενοδοχείου Plant για να ανανεώσει τα λευκά είδη είτε ως Ψηφιακή Λύση Αρώματος σε συστήματα ψυχρού αέρα HVAC, το καθοριστικό του χαρακτηριστικό παραμένει η "Γυαλισμένη Ευπρέπεια" - είναι ένα άρωμα που αντικατοπτρίζει το χρυσό πρότυπο της μάρκας Plant για τη σύγχρονη εσωτερική αρωματοποιία.
| Τύπος Συσκευασίας | Ποσότητα | Προδιαγραφή | Όγκος |
|---|---|---|---|
| Πλαστικό Μπουκάλι | 5 κιλά | L41*W28*H33.5cm 5kg*4 μπουκάλια ανά χαρτοκιβώτιο | 0.038cbm |
| Μεταλλικό Βαρέλι | 25 κιλά | D30*H45cm | 0.032cbm |
| Jerry Can | 20-25 κιλά | L29.5*D29.5*H41cm | 0.33cbm |